Tränare Upsala Tennisklubb År 2015



Andreas Bolinder: Tränare åt tävlingsspelare och Tennisakademin, andreas@utk.se

 

 


Jon Hedman: Ansvarig tränare elitverksamheten och tävlingsspelare. Tränare tennisgymnasiet. jon@utk.se

 



Johan Wahlfeldt: Ansvarig tennisgymnasiet och tennisakademin. Tränare tävlingsspelare och tennisakademin.   

johanw@utk.se

 


Marcus Breiving: Tränare Tennisakdemin, ansvarig tränareför de yngsta tävlingsspelarna samt Privatlektioner marcus@utk.se

 


Obaida Alramahi: Tränare Tennisakademin, ansvarig för UTK:s lägerverksamhet och intergrationsprojekt Amo Obaida, obaida@utk.se

 


Thomas Axelsson: Tränare för Tennisgymnasiet, tävlingsspelare och elitspelarna, 

acke@utk.se

 


Nicklas Szymanski: Tennistränare tennisakademin, shoppersonal nicklas@utk.se

 

 

 Timanställda tränare

 

 

 

Patrik Molin: Tränare i Tennisakademin

 


Nico Widing: Tränare i Tennisakademin

 

 


 

 


 


 

Rickard Elmebring - Tränare Tennisakademin


Edward Alpsten - Tränare Tennisakademin


Bijan Saidizand - Tränare Tennisakademin


Marcus Allard - Tränare Tennisakademin


Sara Lindmark - Tränare Tennislekis


Estelle Grandahl - Tränare Minitennis


Andreas Tamelander - Tränare Minitennis


Agnes Andersson - Tränare Minitennis

 



Rebecca Kovac - vikarie 


Joakim Bagge - vikarie


Edvin Almgren - vikarie


Einar Eriksson  - vikarie


Marcus Nystad Öhman - vikarie


Robin Moreno Marx - vikarie


Linn Ehrenström - vikarie


Lisa Lundberg - vikarie